300 tysięcy złotych otrzymały gminy Chojnice, Czersk i Brusy

Fundacja Enea postanowiła udzielić pomocy związanej ze stratami, które wskutek nawałnicy poniosły gminy Chojnice, Czersk i Brusy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu Enea Operator, Fundacji Enea oraz samorządów gminnych.

Podczas spotkania głos zabrał zarząd Enei Operator. – Myślę, że obopólna współpraca będzie bardzo korzystna – stwierdził Zbigniew Piętka, Wiceprezes Zarządu Enea Operator. Wtórował mu Prezes Zarządu, Andrzej Kojro – Jesteśmy z klientami na dobre i na złe. A klienci – to mieszkańcy, biznes lokalny i urzędy administracji publicznych. Staramy się być blisko – zapewnił. Prezes wyraził uznanie dla Fundacji Enea, która dostrzegła problemy społeczności lokalnych. Otrzymane środki będą wykorzystane do prawidłowego wyposażenia i funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. Ale nie tylko. Według Prezesa Kojro, współpraca przyniesie owoce, również w innych obszarach – np. w obszarze edukacji.

– Chcemy być blisko społeczności lokalnych, w których funkcjonujemy. Zwłaszcza w takich momentach próby, w których państwo byliście poddani – zaapelował Sławomir Krenczyk, Prezes Fundacji Enea. Formuła projektu pomocowego uwzględniła wskazane potrzeby określonych gmin i przygotowanie dokumentacji. W ramach otrzymanej kwoty, gmina Chojnice zostanie wyposażona m.in. w nowy pojazd pożarniczy. – Jestem bardzo dumny, że możemy się przyłączyć do tego dzieła odbudowy – podsumował Krenczyk.

Głównym punktem spotkania było symboliczne przekazanie czeków, które zostały złożone na ręce przedstawicieli nagrodzonych gmin.

Fundacja Enea spełnia ideę realizującą projekty i inicjatywy na płaszczyźnie społecznej odpowiedzialności biznesu. Swoje zaangażowanie wykazuje w działaniach z zakresu kultury, edukacji i sportu. Ponadto, swój program realizuje również w dziale bezpieczeństwa i ekologii. Przede wszystkim jednak, Fundacja Enea manifestuje swoje koncepty w środowiskach lokalnych.

przez Jacek

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.