Festyn ekologiczny w „siódemce”

25 maja, społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowała Festyn Ekologiczny, by propagować zdrowy i aktywny styl życia.

Jak co roku wszyscy stanęli na wysokości zadania. Stoły zastawione pysznymi i zdrowymi przekąskami, kolorowe ozdoby i obrusy zachęcały do skosztowania wszystkiego, co się na nich znajdowało. Atmosfera przyjazna i radosna. Czas umilały występy dzieci, konkurencje sportowe, zajęcia artystyczne i florystyczne. Można było także skorzystać z porady dietetyka.

Atrakcji było wiele, każdy znalazł coś dla siebie. Najważniejszym jednak punktem szkolnej imprezy, była troska o nasze środowisko. Tegoroczny festyn miał uświadomić, iż odpady plastikowe destrukcyjnie działają na naszą planetę. Plastik – wróg Ziemi, a nadal tak powszechnie wykorzystywany w przemyśle. Pokazaliśmy, że można go zastąpić.

Wszystkie pyszności przygotowane przez społeczność szkolną, podawane były na szklanych lub papierowych, jednorazowych naczyniach.

W punkcie selektywnego zbierania odpadów, można było uzyskać fachową informację o segregacji śmieci, a każdy kto przyniósł makulaturę, otrzymał drzewko.

Dlatego tak ważne są choć najmniejsze działania, które przyczynią się do ochrony środowiska.

SP7

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.