Jej celem jest stworzenie nietuzinkowej placówki z dobrze realizowanymi świadczeniami, marzy o zobaczeniu świata.

Placówka medyczna Gemini w swojej ponad 11 – letniej działalności zajmuje się miedzy innymi edukacją i pomocą pacjentowi w różnych problemach zdrowotnych. O działalności tej placówki z Katarzyną Karpus pielęgniarką dyplomowaną, magistrem zdrowia publicznego, nauczycielem dyplomowanym, kierownikiem Centrum Medycznego Gemini rozmawiała Sylwia Tyborska.

Jaka jest najbardziej znacząca forma działalności Centrum Medycznego Gemini ?

Znaczącym elementem działalności jest pomoc pacjentowi od edukacji bieżącej z uczeniem ludzi jak mają postępować w jednostkach chorobowych, skończywszy na pomocy i edukacji dietetycznej. Dietetyka jest również jedną z form działalności naszej przychodni. Prowadzimy bardzo profesjonalne poradnictwo dietetyczno-żywieniowe. Część tych świadczeń kontraktowana jest w ramach poradni chorób metabolicznych. W naszej poradni proponujemy również świadczenia w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej, świadczenia lekarza i pielęgniarki środowiskowej. Staramy się to robić bardzo kompleksowo, we współpracy z całym zespołem terapeutycznym czyli lekarzem, pielęgniarką, opiekunką. Zapewniamy świadczenia w domu pacjenta jak i na bazie naszej przychodni. Zajmujemy się również realizacją opieki długoterminowej w domu pacjenta czyli pomocą pielęgniarską osobom z poważnymi dysfunkcjami. Nasza placówka jako jedyna w promieniu 120 km, która otrzymała certyfikat uprawniający do szczepień przed podróżą i wystawiania międzynarodowych dokumentów związanych z potwierdzeniem tych szczepień przed podróżami. Pracuje u nas lekarz medycyny podróży, szczepienia wykonują wyspecjalizowane pielęgniarki. Realizujemy również projekt pod nazwą palenie jest uleczalne i staramy się pomagać ludziom chcącym rzucić palenie. W naszej placówce można również uzyskać pomoc logopedów, psychologów, terapeutów , geriatry.

Co proponuje Centrum Medyczne Gemini na najbliższe miesiące ?

Już niedługo bo w każdy ostatni piątek miesiąca będziemy zapraszać mieszkańców z rożnymi problemami zdrowotnymi do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Chcemy w ten sposób pomoc ludziom borykającym się z różnymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi w codziennym życiu poprzez edukacje zdrowotną, ale w szczególności edukacje żywieniową . Wiemy, że dietoterapia czyli stosowanie odpowiedniej diety jest niezwykle istotna w przypadku niektórych schorzeń . W kwietniu pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 26.04 o godz. 17.00 w Centrum Gemini na ulicy Młodzieżowej 35 . Tematyka będzie związana ściśle z chorobami krążenia, nadciśnieniem i zaburzeniami lipidowymi . Będziemy się starali przedstawić istotę schorzenia oraz założenia żywieniowe. W następnym miesiącu czyli w maju, a dokładnie 31.05 o godz. 17.00 zajmiemy się osobami z problemami jelitowymi . Już dzisiaj zapraszamy do udziału w warsztatach. Natomiast w czerwcu przed przerwą letnią spotkanie będzie skierowane do osób z dną moczanową.

Czy wśród tylu zajęć znajduje pani również czas na pasje i hobby?

Moją pasją jest praca. Lubię również aktywne formy rekreacji ruchowej . Zima jest trudnym okresem, ale jeżeli tylko sprzyjają okoliczności pogodowe bardzo lubię rower, żeglarstwo, narciarstwo. Żeglujemy z mężem zarówno po naszych akwenach rodzimych jak i po morzach , staram się być dobrym majtkiem pokładowym i dobrą prawą ręką mojego męża , który zawiaduje taką jednostką . Sama myśl o perspektywie takiego wypoczynku nakręca mnie właśnie do efektywnej pracy.

Jakie ma pani marzenia i cele życiowe?

Moim celem życiowym jest tak naprawdę rozwój zawodowy. Cały czas szkole się , uczę , ciągle coś tam robię jeżeli chodzi o rozwój merytoryczny . Moim celem jest stworzenie nietuzinkowej placówki z dobrze realizowanymi świadczeniami pielęgniarskimi, chcę rozwijać szczepienia . Dzieci praktycznie już mam wykształcone. Mam trójkę dzieci udało mi się urodzić bliźniaki . Moim celem jest ich przygotowanie do lepszego życia, dobrze wydać je za mąż , poczekać na wnuki, pokazać im parę rzeczy. Chciałabym również zwiedzić trochę świata.

Bardzo dziękuję za rozmowę.
Sylwia Tyborska

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.