Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Chojnicach

Każdego dnia, policjanci z powiatu chojnickiego niejednokrotnie podejmują interwencje wobec sprawców przestępstw kryminalnych i wykroczeń. W okresie letnim jednym z najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń jest spożywanie alkoholu i zakłócanie porządku w miejscowościach letniskowych, parkach miejskich oraz w okolicach rynku w Chojnicach i Czersku. W tym czasie wszystkie te rejony pozostają pod stałym nadzorem mundurowych, którzy reagują na wszelkie przypadki łamania prawa.

Spożywanie alkoholu przy sklepach, parkach, na plażach oraz w rejonie rynku w Chojnicach i Czersku, a także zajmowanie ławek w sposób całkowicie uniemożliwiający korzystanie z nich innym osobom, czy zakłócanie porządku i ciszy nocnej w centrum miasta, to najczęstsze wykroczenia, o których informowani są chojniccy policjanci poprzez interaktywną Mapę Zagrożeń, która świetnie się sprawdza właśnie w takich sytuacjach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, podjęto decyzję o skierowaniu w rejony wskazane jako zagrożone większej liczby patroli. W czasie wakacji, kiedy na terenach powiatu odpoczywają turyści z całego kraju, a nawet świata, wskazane przez mieszkańców miejsca na „Mapie” pozostają pod czujnym okiem mundurowych wszystkich pionów chojnickiej komendy. Policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji dotyczących osób spożywających alkohol, leżących na ławkach w sposób uniemożliwiający korzystanie z nich innym osobom czy zakłócających porządek w miejscu publicznym. Stróże prawa niejednokrotnie ukarali mandatami lub pouczali osoby, który popełniały te wykroczenia. Zdarzały się przypadki, ze zagrożone było zdrowie i życie osób, które spożywały alkohol, wtenczas osoby te, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, trzeźwiały w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Porządek na terenie całego powiatu i bezpieczeństwo jego mieszkańców to priorytetowe zadania policjantów realizowane podczas codziennej służby, w związku z powyższym żadne zgłoszenie dotyczące łamania prawa nie pozostanie bez reakcji. Zachęcamy mieszkańców do kontynuowania tak dobrze rozwijającej się współpracy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomaga policji weryfikować potrzeby i ustalać dyslokację służb na naszym terenie.

KPP Chojnice

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.