Policjanci uczestniczyli w finale konkursu plastycznego w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu”

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną na terenie Chojnic, w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pt. „Uczę Się Bezpieczeństwa” w minionym tygodniu wziął udział w spotkaniach z uczniami klas pierwszych i drugich, gdzie przybliżył dzieciom problematykę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. W trakcie zajęć zachęcił młodych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. W związku z wczorajszym światowym „Dniem Bezpiecznego Intenetu” nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach.

Profilaktyk z chojnickiej komendy policji realizuje już kolejny rok wojewódzki projekt edukacyjny pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, a zarazem do wzięcia udziału w konkursie policjanci zaprosili uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach.

Podczas finału konkursu asp. sztab. Dariusz Piekarski kolejny raz, tym razem w realu, a nie za pośrednictwem platformy internetowej zwrócił dzieciom uwagę na to, aby podczas zawierania znajomości w internecie kierować się „zasadą ograniczonego zaufania”.

Podkreślał wielokrotnie najważniejsze motto –„Pamiętajcie, aby nie podawać żadnych danych, które mogliby wykorzystać internetowi przestępcy”.

Właśnie w ten sposób, funkcjonariusz starał się uzmysłowić młodym uczniom, że zbytnia ufność, która może być okazana podczas internetowej znajomości, może też zostać wykorzystana przez przestępców internetowych. Apelował do uczniów, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, na jakie natrafią podczas „surfowania” w internecie, natychmiast powiadomić rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

W trakcie finału Dyrektor Wydziału Edukacji Wychowania i Zdrowia oraz współorganizatorzy, tj. Urząd Miasta Chojnice oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach podziękowali uczniom za tak pięknie zrobione prace plastyczne, przedstawiające zagrożenia na jakie narażone mogą być dzieci.

Na zakończenie uczniom za zaangażowanie i pomysłowość oraz innowacyjne pomysły wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Chojnice, Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, oraz radę rodziców działającą przy tej szkole.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.