Policjanci zatrzymali podejrzewanych o zabójstwo.

Zabójstwem 52-letniego chojniczanina zakończyła się libacja alkoholowa w jednym z mieszkań w Chojnicach. Ofiara, jak wynika z ustaleń śledczych, miała zostać brutalnie pobita co doprowadziło do śmierci mężczyzny. W związku ze sprawą w ciągu niespełna trzech godzin, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat, którzy najprawdopodobniej mają ścisły związek z tą sprawą. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy policji w Chojnicach,  w środę 15 listopada  około godziny 20:25 otrzymał zgłoszenie, że w jednym w jednym z mieszkań w Chojnicach znaleziono zwłoki mężczyzny. 

Natychmiast  na miejsce skierowano patrol policji. Po wejściu do mieszkania policjanci znaleźli zwłoki mężczyzny z licznymi obrażeniami na ciele. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna został brutalnie pobity co najprawdopodobniej było przyczyną śmierci mężczyzny. Ofiarą tego zabójstwa okazał się 52-letni Chojniczanin. Pod nadzorem prokuratora na miejscu zdarzenia pracę rozpoczął technik kryminalistyczny wraz z grupą dochodzeniowo- śledczą, którzy szczegółowo podczas oględzin zabezpieczali ślady przestępstwa. Decyzją prokuratora, zwłoki ofiary zabezpieczono do badań laboratoryjnych. Kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. W wyniku podjętych działań w ciągu niespełna trzech godzin mundurowi  zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat, którzy najprawdopodobniej mają ścisły związek z tym zdarzeniem.

Jak wynika z ustaleń śledczych, osoby te wspólnie z ofiarą piły wcześniej alkohol. Podczas imprezy doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami, co ostatecznie zakończyło się brutalnym pobiciem właściciela mieszkania. Dwaj podejrzewani chwili zatrzymania byli nietrzeźwi i najprawdopodobniej pod wpływem działania narkotyków, jeden z nich miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Została od nich zabezpieczona krew do badań. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

Po wytrzeźwieniu i zebraniu przez śledczych pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zostaną  oni przesłuchani przez prokuratora. Obaj zatrzymani będą odpowiadać w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani i odbywali karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu oraz mieniu. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.