Sieciaki Na Wakacjach

Po raz pierwszy chojniccy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii dotyczącej zagrożeń w internecie pod nazwą „Sieciaki Na Wakacjach”. W wakacyjną i słoneczną sobotę podczas pikniku dzieci i młodzież z całej Polski, przebywające na wakacjach w Charzykowach, miały okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z internetu, a mundurowi instruowali w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo „surfując” w sieci, jak zachować anonimowość, używać szyfrowanej przeglądarki oraz czy i w jaki sposób sprawdzać podejrzane linki.

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. W wakacyjną sobotę 29 lipca dzieci i młodzież z Polski, wypoczywające na wakacjach w miejscowości Charzykowy, wzięły udział w pikniku edukacyjnym dotyczącym zagrożeń dla osób korzystających z sieci internet. Akcja ta ma na celu edukowanie poprzez zabawę – uczestnicy niejako przy okazji uczą się, w jaki sposób reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać, poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się jak i dlaczego chronić swoją prywatność, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Dzieci zaczynają korzystać z Internetu już od najmłodszych lat. Wiąże się z tym przede wszystkim wiele korzyści – dostęp do wiedzy, informacji, rozrywki, możliwość realizowania kontaktów społecznych, komunikacji. Jednakże korzystanie z sieci poza kontrolą i bez odpowiedniej wiedzy może być bardzo niebezpieczne.

Sobotnie zajęcia edukacyjne były prowadzone w plenerze przed budynkiem rewiru dzielnicowych w Charzykowach, znajdującym się tuż przy kąpielisku. Najmłodsze dzieci mogły wykazać się talentem kolorowania, a te nieco starsze – sprawdzić swoją wiedzę na stanowiskach komputerowych, biorąc udział w „sieciakowych” pytaniach i zadaniach stworzonych przez Fundacje „Dajemy Dzieciom Siłę” i Fundację „Orange”. Przez cały czas wspierali je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach i charzykowskiego rewiru.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, tworzyły się kolejki najmłodszych oczekujących na to, aby sprawdzić swoją wiedzę i pochwalić umiejętnościami.

 

źródło: chojnice.policja.gov.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.