„Wesołe Przedszkolaki” z wizytą w komendzie.

Miłym przerywnikiem w codziennej pracy chojnickich policjantów były wtorkowe odwiedziny dzieci z jednego z miejscowych przedszkoli. „Wesołe przedszkolaki” zwiedziły komendę, obejrzały wyposażenie policjantów, zarówno to użytkowane w codziennej służbie, jak też takie, które używane jest w sytuacjach większego zagrożenia. Wszystko po to, aby przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze oraz pokazać, że stróże prawa to osoby, których nie powinni się obawiać i mogą zwrócić się do nich w razie potrzeby.

Wtorkowe spotkanie z przedszkolakami z „Wesołych przedszkolaków” prowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach – asp.sztab. Dariusz Piekarski oraz mł.asp. Daniel Patz. Tym razem nie odwiedzili dzieci w przedszkolu, a zaprosili je do budynku komendy. Najmłodsi z ciekawością przyglądali się policjantom w ich codziennej pracy, interesowało ich praktycznie wszystko – począwszy od stanowiska kierowania, poprzez cele dla zatrzymanych, na sprzęcie użytkowanym przy zabezpieczeniu imprez masowych i radiowozach skończywszy.

Spotkanie było również okazją do przybliżenia maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa – zarówno w szkole, na drodze, jak i w miejscu zamieszkania. Policjanci tłumaczyli jaką rolę pełnią odblaski w bezpiecznym poruszaniu się po drogach, jak zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób w najbliższym otoczeniu. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i chwaliły się posiadaną wiedzą. Na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek, a same, na pamiątkę spotkania, przekazały policjantom pisemne podziękowanie.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.