Wspólnie wypełnijmy Kapsułę czasu

Zachęcamy mieszkańców do przynoszenia przedmiotów, które trafić mają do Kapsuły czasu. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach znajduje się specjalna skrzynia, do której można włożyć drobne przedmioty do 15 listopada.

Co może znaleźć się w Kapsule czasu? Mogą to być książki, aktualne wydania lokalnych czasopism, fotografie, medale, dokumenty, przedmioty życia codziennego i inne rzeczy pokazujące realia obecnego życia w Chojnicach. Nie wszystkie materiały zostaną spakowane, a o ich wyborze zdecydują organizatorzy. Te, które nie zostaną umieszczone w Kapsule, zostaną zwrócone właścicielom.

Przedmioty przynosić można do 15 listopada 2019 do Czytelni, która mieści się przy ul. Wysokiej 3, pokój 104, w godzinach otwarcia działu. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie określającym zasady gromadzenia przedmiotów. Uroczyste zakopanie Kapsuły odbędzie się podczas głównych obchodów 100-lecia powrotu Chojnic do Ojczyzny, które odbędą się 31 stycznia 2020 roku.

Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Chojnicach w partnerstwie z chojnickim placówkami kultury, w tym Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnicach.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.