53-latek odpowie za znęcanie i groźby karalne

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 53-latka, który od kilku lat stosował przemoc wobec swojej partnerki.  W czwartek (14 grudnia) ok. godziny 21:30 dyżurny chojnickiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z punktów handlowych ma awanturować się mężczyzna. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Interweniujący mundurowi po przyjeździe pod wskazany adres dowiedzieli się od zapłakanej i roztrzęsionej zgłaszającej, że partner przyszedł do miejsca pracy i wszczął z zazdrości awanturę podczas której, szarpał ją, dusił, bił pięściami po całym ciele, a także groził pozbawieniem życia. Kobieta uskarżała się na ból głowy oraz posiadała liczne zadrapania na ciele. Zostało na miejsce wezwane pogotowie, które udzieliło pomocy lekarskiej. 

Agresor, którego policjanci zastali na miejscu interwencji, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem przebadano go na zawartość alkoholu, był trzeźwy. W trakcie rozmowy z policjantką z wydziału dochodzeniowo-śledczego, kobieta opowiedziała, że od dłuższego czasu konkubent znęcał się nad nią, bała się to zgłosić stróżom prawa ponieważ 53-latek zastraszał ją i groził, że jak to zgłosi na policję, to pozbawi ją życia. 46-latka pokazała też zapis monitoringu na którym zostało zarejestrowane całe zajście. Policjanci zabezpieczyli nagranie jako dowód do sprawy. 

Zostało od pokrzywdzonej przyjęte zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznie i psychicznie oraz o stosowaniu gróźb karalnych wobec niej. Sporządzono także niebieską kartę. Policjanci wystąpią też z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny zakazu kontaktowania i zbliżania się do 46-latki. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.