Areszt dla dwóch Chojniczan za groźby karalne

Chojniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie drzwi wejściowych do mieszkania sąsiadów. Pijani mężczyźni chcąc dostać się do środka uderzali pięściami oraz kopali w drzwi mieszkańców kamienicy z którymi są skonfliktowani. Dwaj wandale zostali zatrzymani. Decyzją sądu na wniosek prokuratora zostali aresztowani na okres 2 miesięcy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za groźby karalne do 2 lat więzienia .

Pod koniec lutego oficer dyżurny chojnickiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z klatek schodowych w tym mieście mają się awanturować dwaj mężczyźni. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który zastał na miejscu tylko przerażonych zgłaszających. Interweniujący mundurowi dowiedzieli się od pokrzywdzonych, że dwaj mieszkańcy tej samej kamienicy z którymi są skonfliktowani będąc pod wpływem alkoholu próbowali dostać się do wnętrza ich mieszkania, uderzając pięściami oraz kopiąc w drzwi wejściowe grożąc przy tym nie pierwszy raz pokrzywdzonym pozbawieniem życia. Takie zachowanie spowodowało zdewastowanie drzwi oraz obawę zgłaszających, że groźby wykrzykiwane przez agresorów mogą zostać spełnione.

Śledczy zajmujący się zdarzeniem niezwłocznie zajęli się tą sprawą, przyjęli zawiadomienie od osób pokrzywdzonych, a technik kryminalistyki sporządził oględziny uszkodzonych drzwi oraz innych przedmiotów, które pokrzywdzeni wycenili na ponad 1300 złotych.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zarzuty dwóm awanturnikom. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd w miniony piątek przychylił się do niego i zastosował wobec chojniczan 2 miesięczny areszt.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za groźby karalne do 2 lat więzienia .

ze źródła: Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.