Chojnice. Zderzenie trzech osobówek – policja prosi o rozwagę na drogach

Chojniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 212 przy zjeździe na stację paliw w Nieżychowicach. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych do szpitala z obrażeniami ciała trafiły trzy osoby; jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do Bydgoszczy. Jak się okazało – wszyscy kierujący byli trzeźwi, jezdnia sucha i czysta, ruch na drodze umiarkowany. Zadaniem śledczych będzie teraz ustalenie wszelkich przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci jednocześnie apelują do kierujących o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych użytkowników dróg.

Wczoraj (02.10.br) około godziny 11:30 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 212 w rejonie skrzyżowania ze zjazdem na obwodnicę i stację paliw w miejscowości Nieżychowice. W zdarzeniu miały brać udział trzy samochody osobowe. Na miejsce niezwłocznie skierował policjantów z drogówki oraz służby ratunkowe. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący hyundaiem 28-latek z powiatu poznańskiego, jadąc od strony miejscowości Zamarte i wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej od strony centrum miasta, 47-latce z gminy Chojnice, kierującej skodą. W wyniku czołowego zderzenia obu pojazdów, skoda uderzyła następnie w seata wyjeżdżającego z terenu stacji paliw, kierowanego przez 42-letniego mężczyznę, również z gminy Chojnice.

W zdarzeniu tym ucierpiały trzy osoby; 28-letni pasażer hyundaia, mieszkaniec Poznania, po uwolnieniu z pojazdu przez straż pożarną, przetransportowany został śmigłowcem ratunkowym do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierowcy skody i hyundaia trafili do chojnickiej placówki medycznej. 

Badanie alkotestem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz  policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Warunki drogowe z każdym dniem mogą się pogarszać, jesienna aura lubi płatać nam figle, a zasady dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz ograniczonego zaufania w stosunku do innych jej użytkowników powinniśmy traktować bardzo poważnie.

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.