Inteligentna segregacja śmieci

25 lipca br. o godz. 11:00 w chojnickim ratuszu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy T4B, która jako pierwsza w Europie wprowadziła innowacyjny system segregacji odpadów. Swój pilotażowy program zastosowała w Ciechanowie na jednym z osiedli, obejmując sowim zasięgiem prawie 400 rodzin.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński podkreślił, że w Chojnicach brak segregacji śmieci wciąż stanowi problem i stąd zainteresowanie innowacyjnym pomysłem segregacji. – Prawie 50% mieszkańców nie segreguje odpadów. Dotyczy to w szczególności osiedli należących do spółdzielni mieszkaniowej. Problem jest złożony. W obecnej chwili nie mają takiej możliwości, z drugiej kiedy można było segregować nie robili tego prawidłowo i nie można było mówić o jakiejkolwiek segregacji.

System zastosowany w Ciechanowie powoduję indywidualizacje segregacji. Mieszkańcy otrzymali kolorowe worki z kodami kreskowymi. Kod kreskowy spełnia podwójną funkcję. Po pierwsze jest w nim ukryte imię i nazwisko oraz dane adresowe, po drugie otwiera odpowiedni śmietnik w zależności od frakcji śmieci jakie wyrzucamy. Poprzez kod kreskowy można skontrolować każdy worek „Kowalskiego” czy dobrze posegregował śmieci czy też nie. W pierwszym miesiącu funkcjonowania systemu na badanym obszarze osiągnięto współczynnik segregacji śmieci na poziomie 48%.

Na spotkaniu obecni będą radni, urzędnicy oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tym tematem mieszkańców.

źródło: Urząd Miejski Chojnice

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.