„Lekkoatletyka dla każdego!”

W poniedziałek (04.02) w Urzędzie Miejskim w Chojnicach podpisano porozumienie dotyczące udziału chojnickich szkół w ogólnopolskim programie „Lekkoatletyka dla każdego!”. Porozumienie podpisali Marek Fostiak – wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Adam Kopczyński wiceburmistrz Chojnic.
„Lekkoatletyka dla każdego!” realizowana jest w Chojnicach od 2015 r. Dzisiaj podpisane porozumienie jest jej kontynuacją. Program skierowany jest do uczniów III klas gimnazjów oraz uczniów szkół podstawowych nr 3 i 7, klas I – VI. Zajęcia odbywać się będą na stadionie Chojniczanki oraz w hali sportowej przy ul. H. Wagnera 1.
Celem programu jest popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki, stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk, opracowanie spójnego modelu procesu szkoleniowego zgodnego z wytycznymi federacji lekkoatletycznych IAAF i EA, przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży oraz budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. Program składa się z ćwiczeń dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci, a także z właściwej organizacji zajęć.
Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

foto. UM Chojnice

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.