Na kwiecień 2019 r.

10 kwietnia
Komitet Organizacyjny Obchodów 9. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do udziału we Mszy świętej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Msza święta zostanie odprawiona w dniu 10 kwietnia o godz. 18.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej w Chojnicach przy ulicy Wiśniowej. Po Mszy świętej przy tablicy upamiętniającej tragiczne wydarzenie katastrofy smoleńskiej odbędą się uroczystości z udziałem asysty honorowej żołnierzy 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego.

11 kwietnia
Chojnickie Centrum Kultury gorąco zaprasza na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Piotr Polk i Tomasz Szwedes wystąpią w świetnej komedii wyreżyserowanej przez Wojciecha Malajkata. Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo. „Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru.
Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.
Bilety: 70 zł – do kupienia w kasie ChCK i przez internet.
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

12 kwietnia
Gorąco zapraszamy wszystkich fanów muzyki na żywo na koncert w Pub-ie Wlad. Etna Kontrabande to ośmioosobowa formacja muzyków z Pomorza. W skład zespołu wchodzą Jarosław Pacanek (wokal, gitara), Łukasz Godlewski (wokal, sampler), Ireneusz Kaczmarg (wokal, bass), Agnieszka Kozieł (instrumenty klawiszowe), Piotr Urbanowicz (saksofon), Piotr Urbański (trąbka), Bartłomiej Ossowski (perkusja), Robert Parafiniuk (konga).Grupa Etna Kontrabande powstała latem 1999 roku. Muzyka zespołu to klasyczne reggae-ska.
Początek o godz. 20:00.
Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.
Miejsce: Pub Wlad, Chojnice, ul. Młodzieżowa 35.

13 kwietnia
Promocja Regionu Chojnickiego zaprasza do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym 2019, który odbędzie się na Starym Rynku w Chojnicach, w godzinach od 9:00 do 17:00. W ramach Jarmarku odbędzie się konkurs na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną – tematem przewodnim jest ryba. Podczas konkursu współzawodniczyć będą ze sobą regionalne koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i szkoły. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania swojej twórczości oraz wystawienia stoiska handlowego podczas tej imprezy z artykułami nawiązującymi do tradycji wielkanocnych.
Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do 5 kwietnia Promocja Regionu Chojnickiego ul. Stary Rynek 4, 89-600 Chojnice tel. 52 397 05 97, e-mail: promocja@chojnice.pl.

13 kwietnia
Serdecznie zapraszamy wszystkich łuczników na kolejny Wielkanocny Turniej Łuczniczy do Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach (ul. Dworcowa 6, wjazd od Alei Brzozowej -> ul. Franciszka Sędzickiego).
Seria treningowa – godz. 09:30, natomiast oficjalne rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 10:00.

13 kwietnia
W ramach rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi, Chojniczanka Chojnice zmierzy się z drużyną Garbrani Kraków.
Początek spotkania godzina 17:00 (Termin spotkania może ulec zmianie).
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

16 kwietnia
Zapraszamy mieszkańców zaniepokojonych wszechobecnym smogiem i tym co dzieje się z naszym klimatem na spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem, znawcą klimatu i atmosfery, pisarzem i dziennikarzem Marcinem Popkiewiczem. CEW, godz. 16.30. Wykład i dyskusja na temat zmian klimatu w kontekście walki ze smogiem to temat przewodni tegoż spotkania. Zapraszam w imieniu Starosty i Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Chojnickiego.

17 kwietnia
W ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Kobiet Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną GKS-u Żukowo.
Początek spotkania godz. 11:00 (Termin spotkania może ulec zmianie).
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

18 kwietnia
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice gorąco zaprasza na XXVII „Czwartki Lekkoatletyczne”.
Początek o godz. 15:00.
Miejsce: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

24 kwietnia
W ramach rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi, Chojniczanka Chojnice zmierzy się z drużyną Warty Poznań.
Początek spotkania godzina 20:00 (Termin spotkania może ulec zmianie z uwagi na transmisje telewizyjne).
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski , ul. Mickiewicza 12.

25 kwietnia
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice gorąco zaprasza na XXVII „Czwartki Lekkoatletyczne”.
Początek o godz. 15:00.
Miejsce: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

25 kwietnia
Park Narodowy Bory Tucholskie uprzejmie zaprasza na wykład z cyklu „Czwartkowych spotkań z przyrodą”. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze potwierdzanie udziału w wykładach (na 3 dni przed planowanym terminem wykładu). Osoby, które nie zgłosiły chęci udziału w wykładzie a przybędą, mogą liczyć się z brakiem miejsc.
Miejsce wydarzenia: Siedziba Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach, ul. Długa 33.
Początek wykładu o godzinie 18:00.

26 kwietnia
Gorąco zapraszamy wszystkich fanów muzyki na żywo na koncert Sławka Uniatowskiego – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 25 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Sławek Uniatowski śpiewa barytonem.
Początek koncertu o godz. 19:00.
Miejsce: Centrum Park, Chojnice, ul. Huberta Wagnera 1.

26 kwietnia
Zapraszamy na obchody 100 – lecia chóru Lutnia, które odbędą się 26 kwietnia. O godz. 18.00 w bazylice wystąpi chór Lutnia oraz kwartet smyczkowy i soliści z Bydgoszczy. Po koncercie odbędzie się msza dziękczynna odprawiona przez biskupa Ryszarda Kasynę.

27 kwietnia
ES „Pomerania”, BR Herbu Tur oraz Parafia p.w. Ścięcia św. J. Chrzciciela serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na Wielkanocny Turniej Łuczniczy.
Miejsce: Sala sportowa przy Zespole Szkół w Chojnicach, ul. Nowe Miasto 4.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

Kolejna dawka wydarzeń w maju.

Zapraszamy !

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.