Seniorzy ukończyli kurs w ramach projektu „Seniorzy w Sieci”

W Mediatece zakończył się kurs komputerowy dla seniorów w ramach projektu „Seniorzy w Sieci”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach otrzymała grant od Fundacji Tesco Polska w programie „Decydujesz, pomagamy”.

W kursie wzięła udział grupa z Klubu Seniora „Astry”. W jego trakcie seniorzy poznali podstawy obsługi komputera, korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwa w sieci. Dodatkowo mieli do dyspozycji specjalistyczny sprzęt powiększający litery na klawiaturze, zakupiony także z grantu i przeznaczony dla osób niedowidzących korzystających z pracowni komputerowej Mediateki. Zajęcia prowadził informatyk Krzysztof Skowroński z Inpero.pl.

W czwartek 28 listopada 2019 roku odbyło się dziesiąte, ostatnie spotkanie. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia, które wręczyła im koordynatorka projektu, pracownik MBP Mirosława Łuszczak. Kurs był jednym z elementów projektu „Seniorzy w Sieci”, realizowanego przez MBP, który miał na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych i osób z niepełnosprawnością wzroku.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.