Studia z „Sopocką” w Chojnicach.

Rozmowa z dr Anną Szymczak profesorem nadzwyczajnym, dziekanem Sopockiej Szkoły Wyższej.

Jaką pozycję ze swoją ofertą zajmuje Wydział Zamiejscowy Sopockiej Szkoły Wyższej w Chojnicach?

Wydział powstał w 2006 roku. Do chwili obecnej wypromował około 400 absolwentów, z których większość wykonuje prace w wyuczonym zawodzie, zasilając firmy nie tylko w Chojnicach. Wielu absolwentów kontynuuje naukę na studiach magisterskich, w tym na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Sopocie na kierunku „finanse i rachunkowość” oraz na studiach podyplomowych.
Możemy pochwalić się, że wielu naszych absolwentów spotkał awans zawodowy, niektórzy z nich realizują się naukowo na studiach doktoranckich.

Dlaczego warto studiować na Wydziale zamiejscowym w Chojnicach?

Wybór przyszłego zawodu, a zarazem kierunku studiowania to jedna z kluczowych decyzji w życiu człowieka. Ważne aby dokonać takiego wyboru, który nie tylko spełni marzenia o „przyjemnym studiowaniu”, lecz przede wszystkim zapewni bezpieczny start w życie zawodowe lub umożliwi zmianę zawodu zgodnie z tendencjami rynku pracy.
Solidne wykształcenie studentów naszej uczelni to dla nas sprawa najważniejsza, dlatego szczególną uwagę przykładamy do starannego wyboru wykładowców. Zatrudniamy uznanych naukowców. Gwarantuje to, że kluczowe przedmioty na uczelni prowadzone są przez fachową kadrę naukową, której zdecydowana większość ma doświadczenie praktyczne. Studentów do przyszłej kariery zawodowej przygotowują także praktycy życia gospodarczego przekazując wiedzę i umiejętności nabyte podczas pracy zawodowej. Nasi studenci wysoko oceniają poziom kształcenia, co podkreśliła Polska Komisja Akredytacyjna w swoim raporcie z wizytacji kierunku Ekonomia w Chojnicach.

Jak z pracą po ukończeniu studiów w „Sopockiej” w Chojnicach?

Proponujemy studia w specjalnościach kształcących kompetencje pożądane przez pracodawców w województwie pomorskim ( np. kompetencje finansowo-księgowe, z zakresu logistyki, transportu, spedycji, komunikacji ). Rozwój Centrów Usług Wspólnych międzynarodowych koncernów spowodował zwiększanie zapotrzebowania na pracowników o tych kompetencjach.
Podczas warsztatów „uaktywnij się – zarządzanie sobą” Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach przeprowadziło badanie preferencji edukacyjnych licealistów dotyczących zainteresowań specjalnościami oferowanymi w SSW. Największym zainteresowaniem cieszyła się „ekonomia menadżerska” , „transport, spedycja, magazynowanie” oraz „handel międzynarodowy” i „rachunkowość i controlling” . Natomiast z kierunków społecznych „komunikacja społeczna i media”. Tym samym preferencje przyszłych studentów wpisują się w tendencje zmian dokonujących się na pomorskim rynku pracy. Mamy nadzieję, że wielu kandydatów na studia dokona podobnych wyborów.

Czego Pani dziekan życzy tegorocznym maturzystom?

Oczywiście połamania piór, odrobiny luzu podczas egzaminów i dobrych ocen.

Sylwia Tyborska

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.