Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka 3:3

Kolejny mecz Chojniczanki ze sporą liczbą bramek i sytuacji, ale także kolejny bez zwycięstwa. Pomimo tego, że żółto-biało-czerwoni trzy razy wychodzili w sobotę na prowadzenie, to do Chojnic ostatecznie wracają z jednym punktem.

Chojniczanka po raz kolejny w tym sezonie świetnie rozpoczęła zawody, bo już od 6 minuty prowadziła 1:0. Świetną akcję przeprowadził Toni Conejo, który zagrał do Mateusza Kuzimskiego. Ten wygrał pojedynek główkowy z Polczakiem i po raz piąty w tym sezonie trafił do siatki. Niestety gospodarze bardzo szybko wyrównali. W 11 minucie sędzia Złotnicki dopatrzył się faulu u zawodnika Chojniczanki i wskazał na jedenasty mecz. Do rzutu karnego podszedł Fabian Piasecki i najpierw jego intencje wyczuł Andrzej Witan, ale przy dobitce dał się już zaskoczyć zawodnikowi gospodarzy. Gra nieco się uspokoiła, ale to była prawdziwa cisza przed burzą. Chojniczanka ponownie wychodzi na prowadzenie za sprawą pewnie wykonanej jedenastki przez Mateusza Kuzimskiego. Zagłębie rzuciło się do ataku, ale Andrzej Witan bronił jak w transie i popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Do przerwy Chojniczanka prowadziła 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobrych sytuacji – Mateusza Kuzimskiego i Mateusza Żukowskiego. Do siatki jednak trafili gospodarze. Chojniczanka nadziała się na kontrę Zagłębia i Mateusz Szwed wyrównał wynik meczu. Minęło kilka minut i podopieczni trenera Josefa Petrika po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Bartosz Wolski dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, pojedynek w powietrzu wygrał Seweryn Michalski i głową pokonał Krystiana Stępniowskiego. Mecz się nie uspokoił, bo kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym oglądali akcję za akcję. Wydawało się też, że Andrzej Witan jest już dzisiaj nie do pokonania, ale sędzia Złotnicki – drugi raz dla Zagłębia, a już trzeci raz w tym meczu – wskazał na rzut karny. Ten pewnie na bramkę zamienił Szymon Pawłowski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć jedna jak i druga strona szukała kolejnych bramek.

15. KOLEJKA FORTUNA 1 LIGA: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – CHOJNICZANKA 3:3 (1:2)
0:1 – Mateusz Kuzimski (6′)
1:1 – Fabian Piasecki (12′)
1:2 – Mateusz Kuzimski (26′ – z rzutu karnego)
2:2 – Mateusz Szwed (53′)
2:3 – Seweryn Michalski (59′)
3:3 – Szymon Pawłowski (78′ – z rzutu karnego)

ZAGŁĘBIE: 23. Matko Perdijić (9, 13. Krystian Stępniowski) – 7. Tomasz Nawotka, 25. Piotr Polczak, 66. Płamen Kraczunow (46, 22. Quentin Seedorf), 27. Rafał Grzelak – 9. Mateusz Szwed, 21. Tomasz Hołota, 11. Patryk Mularczyk, 8. Szymon Pawłowski, 30. Patryk Małecki – 99. Fabian Piasecki (46, 10. Stanisław Biłeńkyj).

CHOJNICZANKA: 27. Andrzej Witan – 43. Michal Obročník, 42. Seweryn Michalski, 2. Kamil Sylwestrzak, 90. Jan Mudra – 21. Emil Drozdowicz (70, 23. Jacek Podgórski), 20. Oskar Paprzycki, 68. Bartosz Wolski, 13. Toni Conejo (72, 11. Janusz Surdykowski), 9. Mateusz Żukowski (78, 99. Marcin Rajch) – 14. Mateusz Kuzimski.

żółte kartki: Szwed, Seedorf – Mudra, Conejo, Żukowski, Michalski.