Rekultywacja murawy na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930

Przerwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi posłuży m.in. do przeprowadzenia zabiegów mających poprawić stan murawy na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930.

W ostatnich dniach rozpoczęto proces rekultywacji murawy. Wśród zaplanowanych prac są m.in.: piaskowanie, areacja czyli napowietrzanie gleby za pomocą areatora, dosiewka wgłębna czy uzupełnienie ubytków murawy.

Prace potrwają do 21 czerwca w związku z czym do tego czasu główna płyta nie będzie eksploatowana.

Koniec sezonu to także okres różnych podsumowań. Jak co roku Polski Związek Piłkarzy opracowuje ranking stanu muraw w Fortuna 1 Lidze. Zawodnicy oceniali murawy w skali od 1 do 5, a z zebranych głosów wyliczona została średnia. Stadion Miejski przy ulicy Mickiewicza 12 w Chojnicach uplasował się na 9 pozycji ze średnią ocen 3,39. Dla porównania w zeszłym sezonie murawa na Chojniczance miała średnią ocen 3,07 co dawało 11 miejsce. W sezonie 2018/19 średnia ocena dla całej ligi wyniosła 3,31. Za najlepszą murawę w lidze uznano tę na Stadionie Miejskim w Krakowie im. Henryka Reymana, gdzie swoje domowe mecze rozgrywała Garbarnia (średnia: 4,54).

źródło: MKS Chojniczanka

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.